single-image

Açık Öğretim Bilgi

Son yıllarda üniversiteler arasında özellikle yaygınlaşan açık öğretim sistemi ile pek çok vatandaş üniversite okuyabilmektedir. Bulundukları şehirlerden farklı şehirlerde yer alan üniversitelerin bölümlerine gidebilmektedirler. İsteyenler ikinci üniversitesini açık öğretim yöntemi ile okurken isteyenler de ilk üniversitesini Açık öğretim yolu ile okumaktadır. Oldukça popülerleşen ve yaygın kullanılmaya başlayan açık öğretim fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde ve İstanbul Üniversitesi’nde bulunmaktadır.
Bu üniversitelerde pek çok farklı lisans ve ön lisans bölümü bulunmaktadır. Ayrıca daha önce lisans bitirmiş kişiler sınavsız ikinci üniversite fırsatı ile herhangi bir sınava girmeye gerek kalmadan tekrardan üniversite okuyabilmektedir. Peki bu üniversitelerde okunabilecek lisans ve ön lisans bölümleri nelerdir?

Sosyal Yardım Haberleri

Açık Öğretim Lisans Bölümleri

Türk Dili ve Edebiyatı
Yönetim Bilişim Sistemleri
Görsel İletişim Tasarımı
Sosyal Hizmetler
Tarih
Felsefe
Sosyoloji
Sağlık Yönetimi
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Çocuk Gelişimi
Egzersiz ve Spor Bilimleri
Tekstil ve Moda Tasarımı
Kamu Yönetimi
İşletme
Rekreasyon
Grafik Tasarımı
Coğrafya
İktisat

Sosyal Yardım Haberleri

Ve Diğerleri İse


İnsan Kaynakları Yönetimi
İş Sağlığı ve Güvenliği
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Uluslararası Ticaret ve Lojistik
Açık Öğretim Ön Lisans Bölümleri
Yaşlı Bakımı
Çocuk Gelişimi
Adalet
Laborant ve Veteriner Sağlık
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
Aşçılık
İşletme Yönetimi
Lojistik
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
Kültürel Miras ve Turizm
Medya ve İletişim
Marka İletişimi
Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Tarım Teknolojisi
Yerel Yönetimler
Emlak Yönetimi
Bankacılık ve Sigortacılık
İlahiyat
Çağrı Merkezi Hizmetleri
Özel Güvenlik ve Koruma
Ev İdaresi
Web Tasarımı ve Kodlama
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
Spor Yönetim
Radyo ve Televizyon Programcılığı
Reklamcılık
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
İslami İlimler
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Bilgisayar Programcılığı
Açık Öğretim Hakkında Diğerleri
Yukarıda verilen bölümler İstanbul, Atatürk ve Anadolu Üniversitelerinde bulunmaktadır. İstenen bölüm seçilerek istenen üniversitelere başvuru yapılmalıdır. Ancak bu başvuru işlemleri belirli dönemlere yapılmalıdır. Üniversiteler tarafından verilen bu hizmetlere ilgili üniversitenin sayfasından ulaşabilir ve şartlarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım