single-image

Aile Destek Programı Paraları Yatmaya Başladı (Başvurusu ve Ödeme Sorgulama Süreç Devam Ediyor Ne Demek?)

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Aile Destek Programı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklanan destek programında, dar gelirli vatandaşlara 1 sene boyunca ayda 450 lira ile 600 lira arasında ödeme yapılacağı açıklandı. Açıklamadan sonra başvurular Haziran ayının sonunda başladı. Başvuruların e devlet kapısı üzerinden başlamasının ardından milyonlarca kişi e devlet kapısına akın etti ve başvurusunu yaptı. Başvurusunu yapanlara olumlu ya da olumsuz geri dönüşler yapıldı. 

Bazı vatandaşların ise başvurusu hala sonuçlanmadı. 

NE KADAR PARA VERİLECEK?

Aile destek programında düşük gelirlilere verilecek ödemeler şu şekilde:

Toplam gelirin toplam kişi sayısına bölünmesi sonucu 450 TL ve altı olanlara ayda 600 TL verilecek.

Toplam gelirin toplam kişi sayısına bölünmesi sonucu 450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı olanlara ayda 550 TL verilecek.

Toplam gelirin toplam kişi sayısına bölünmesi sonucu 911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı olanlara ayda 500 TL verilecek.

Toplam gelirin toplam kişi sayısına bölünmesi sonucu 1372,30 TL üzeri ─  1833,45 TL’den az olanlara ayda 450 TL verilecek.

ÖDEMELER HESAPLARA YATMAYA BAŞLADI

Gelen son dakika bilgilerine göre Aile Destek Paketinde sonucu olumlu olan vatandaşların paraları hesaplara yatmaya başladı. Başvuru sırasında İBAN verenlerin parası İBAN’a , İBAN vermeyenlerin parası ise PTT aracılığıyla yapılacak. Ödemelerin il il yatırılmaya başlandığı öğrenildi. Siz hangi il için bekliyorsunuz? Sizin şehrinizde ödeme yattı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

BAŞVURU

Aile Destek Programına başvurular e devlet kapısı üzerinden yapılıyor. E Devlet mobil uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapın. Daha sonra arama kısmına sosyal yardım yazın ve ilk sonuca tıklayarak başvurunuzu yapın.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Faruk Erdem, “Başvuru yapanlar için bugün paralar hesaplara yatacak. 1 yıl boyunca destek sürecek. Daha sonra uzatılma durumu meydana gelebilir. Eğer e-Devlet’i olmayan vatandaşlar kaymakamlıklara giderek görüşme yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Ödeme sorgulama ekranı yok. Vatandaşların ödemeyi bankadan ya da PTT’den sorgulaması gerekmektedir. 

SÜREÇ DEVAM EDİYOR DİYENLER

Başvuru sonucunda hala süreç devam ediyor yazanların henüz sonuçları belli değil. Sonucu hala belli olmayan vatandaşların İl ya da İlçede bulunan SYDV’lere giderek ya da arayarak durumunu sorması gerekmektedir. Çünkü değerlendirmeler buralar tarafından yapılıyor. 81 il ve ilçelerdeki SYDV’lerin adresleri için TIKLAYIN

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım