single-image

Asgari Ücret Temmuz Zammı Açıklandı

Asgari ücret zammı ile birlikte birçok ailenin beklediği müjde konuşulmaktadır. Ekonomik zorluklar ile birlikte alım gücünün düşmesi gündemde olan bir konudur. Devamlı surette ailelerin zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasının sağlanması amacı ile asgari ücrette iyileştirme devlet erkanı tarafından konuşulmaktadır. Yılın ilk görüşmeleri ile birlikte Aralık ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yapılan görüşmelerinin ardından yüzde 50 oranındaki zamla birlikte 2022 asgari ücret Ocak ayında brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlenmişti.


Fakat sonrasında yıllık enflasyonun yükselmesi ile birlikte Temmuz zammı konuşulmaya başlanmıştır. Ocak zammı ile yüklenilen maaşlar yıl içinde ikinci defa olmak üzere Temmuz ayında da beklenmektedir. Bu sebeple gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarına çevrilmiştir.

Sosyal Yardım Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücret temmuz zammı hakkında açıklama yapması beklenen bir durumdu. Sorular karşısında vereceği tepki Temmuz zammının gidişatını etkileyeceğinden dolayı toplantı sonrası basın mensubu Cumhurbaşkanına “Yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme ya da bir zam olur mu?” sorusunu yöneltmişlerdir. Sonrasında cevap olumlu olarak verilmiş ve yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” yanıtını verdi.

Sosyal Yardım Haberleri

Ömer Çelik’ten Açıklama


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise merak edilen asgari ücret temmuz zammı hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamanın amacı halka bilge vermek ve dolayısıyla beklenen zam müjdesinin önünün açık olduğunu göstermektedir. Ömer Çelik’ten gelen açıklama ise şöyledir: “Asgari ücret, dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zaman gündemindedir.” ifadelerini kullanmıştır.

Vedat Bilgin’den Açıklama


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise destekleyici şekilde olumlu dönüş yapmış ve memur, emekli ve işçilerin de maaşlarında düzenleme yapılacağı bilgisini vermiştir. Enflasyon artışı ile birlikte arada oluşan farkı kapatmak amacıyla görüşülen bu zam olumlu şekilde düzenlemeye girecektir. Vedat Bilgin’in ise açıklaması şu şekildedir: “Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalar ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Ayrıca bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik. Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak benzeri bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlerle paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım