single-image

ASGARİ ÜCRET ZAMMI ile yeni maaşlar hesaplandı! 2022 temmuz Asgari ücrete zam gelecek mi, ne kadar olacak? Bakan Bilgin çalışanlara seslendi!

Asgari ücret zammı son dakika haberleri işçi ve işveren başta olmak üzere tüm ülkede gündemde.

Yılbaşında gelen rekor zamla birlikte yeniden değerlendirilmesi beklenmeyen ücretliler için enflasyon oranları sonrası asgari ücretliler için ikinci zam için ışık yakıldı.

Bu noktada gündemden düşmeyen soru “asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman?” oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına dikkat çekilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den gelen açıklama bu yönde çalışmaların resmen başladığını duyurdu.

Peki, asgari ücret ara zam ne kadar olacak, kaç TL? İşte asgari ücret zammı 2022 temmuz ile ilgili son çalışmalar…

Bir süredir konuşulan temmuz zammı için çalışmaların sinyalleri verilmişti. Bakan Vedat Bilgin asgari ücret zammı konusunda yaptığı son dakika açıklaması ile ücretlilerin yüzünü güldürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik başta olmak üzere çalışmaların başladığı yönündeki açıklamalar “asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman?” sorularının araştırılmasında en önemli kriter oldu. Asgari ücretin ne kadar olacağı oldukça merak ediliyor. Ek zam konusunda masadaki formüller çeşitli hesapları ortaya çıkardı. Peki, 2022 asgari ücret ara zam ne kadar olacak? İşte asgari ücret zammı son dakika haberleri…

Sosyal Yardım Haberleri

ASGARİ ÜCRET ZAMMI SON DAKİKA HABERLERİ

Temmuz zammı emekli ve memurun yanı sıra ücretliler için de belirleyici olabilir. Asgari ücret zammı ile ilgili kararın da diğerleriyle birlikte temmuzda gelmesi bekleniyor.

Temmuz ayına geri sayım başlamışken rakamlar formüller ışığında hesaplandı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceği yönünde açıklamalar geldi.

Asgariye ek zam konusunda son açıklama Bakan Vedat Bilgin’den gelerek yeşil ışık resmen yakılmış oldu.

İşte son açıklamalar ve “asgari ücrete zam gelecek mi” sorusunun yanıtı…

Sosyal Yardım Haberleri

BAKAN BİLGİN: TEMMUZDA BÜTÜN ÇALIŞANLARIN YÜZÜ GÜLECEK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu’nun 35’inci Yıl Programı’nda konuştu. Bakan Bilgin asgari ücret ek zam konusunda;

“Türkiye ekonomik dalgalanmalara, enflasyonlara rağmen büyümeyi sürdürüyor. O halde enflasyonun tahribatına karşı çalışanları ve emeği korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Yani önümüzde Temmuz dönemi var.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım