single-image

Belediyelerden dar gelirli ailelere 700 lira gıda yardımı! İşte PTT erzak yardımı için başvuru formu

Dar gelirli ailelere sosyal yardımlarda kış aylarına girilirken PTT aracılığıyla 700 lira gıda veya barınma desteğinin yanı sıra kömür yardımı da yapılıyor. Bu yardımları yakından takip edenlerde gıda ve erzak yardımlarından yararlanmak istiyor. İşte, PTT 700 TL yardım başvuru formu…

Ekonomik olarak zorluk çeken dar gelirli ailelere belediyeler ve bakanlıklar aracılığı ile sosyal yardımlar devam ediyor. Son olarak Ramazan ve Kurban Bayramlarında da gerçekleştiren gıda yardımları kazançları açlık sınırı altında olan aileler için 700 TL gıda ve erzak yardımı olarak gerçekleştiriliyor.

Belirli kriterler ışığında yapılan gıda ve erzak yardımı hak kazanan aileler başvuruyu gerçekleştiren kişinin E-Devlet bilgileri üzerinden gerekli olan detaylara anında ulaşabiliyor. Türkiye genelinde ise gıda ve erzak yardımları için uygulama şekilleri belediyelere göre değişkenlik gösteriyor.

Sosyal Yardım Haberleri

700 TL Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu Şartları

700 TL gıda ve erzak yardımı için başvuru formları, E-Devlet üzerinden yayınlanıyor. Başvuru formuna ulaşmak için link e tıklamak yeterli olup girişiniz size daha önceden verilen şifre ile gerçekleştiriliyor. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra da aram kısmına “Sosyal ve Ekonomik Destek Başvuru” yazmak yeterli oluyor.

Açılan sayfada başvuru bölümünü gördükten sonra ön başvuru formu ile ilk adımı atıyoruz. Ön başvuru formları eksiksiz tamamlandıktan sonra da başvuru formunu göndererek cevap beklemeye başlıyoruz.

Başvurularınızın durumu “Sosyal ve Ekonomik Destek Başvuru” sorgulama ekranı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Gıda ve erzak yardımı başvurunuzun sonucu yapılan incelemeler neticesinde SMS ise size bildiriliyor.

700 TL Gıda ve Erzak Yardımını Kimler Alabilir?

Dar gelirli ailelere yönelik gerçekleştirilen 700 TL gıda ve erzak yardımından yararlanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Sosyal Yardım Haberleri

– T.C. vatandaşı olmak
– Herhangi bir şekilde geliri olmamak
– Sosyal güvencesi bulunmamak
– 65 yaş üzeri ve geliri olmamak
– Düzensiz ve yetersiz geliri olanlar
– Çalışmaya engel bir durumu bulunanlar
– Muhtaçlık sınırı altında yaşayanlar
– Evinde yaşlılara bakmakla yükümlü olan işsizler
-Afet meydana gelen bir bölge içerisinde olumsuz etkilenen afetzedeler
– Eşi vefat eden dul ve işsiz kadınlar

700 TL gıda ve erzak yardımı için başvurularınızı 144 numaralı destek hattı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım