single-image

Beşir Derneği

Günlük olarak ihtiyaçlarını karşılayamayan, muhtaç olanlar olmak üzere zaruri harcamaları için yardım talebinde bulunan kişiler Beşir Derneği’nden yardım alabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve diğer şartları sağlamak yardım almak için gerekli şartlardır. Tek yapılması gereken başvuru formunu doldurmaktadır. Müracaat sonucu şartlara uyan kişiler için yardımlar ulaştırılmaktadır. Diğer sorularınız ve bilgilendirme almak için yakınınızda bulunan Beşir Derneği şubelerinden ulaşım sağlayabilir, destek talep edebilirsiniz.

Beşir Derneğine Kimler Başvuru Yapabilir?


İhtiyaç sahibi yetim olan kişi
Dul
Afetzede ve felaketlerden etkilenen bireyler
Çalışan olsa dahi asgari ücret alması durumunda ev halkının giderlerine yetişemeyen kişiler başvuruda bulunabilirler.

Beşir Derneğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Nüfus Kayıt Örneği
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Engelli ya da kronik hatalığı olan kişinin sağlık raporu
Hanede ikamet eden kişi sayısının gösterimi
Nakdi yardım almak isteyen kişinin hesap cüzdanının fotoğrafı

Bu bilgilerin tam ve eksiksiz tamamlanması ile başvuru yapması beklenmektedir. Başvurularınız ile sıraya alınmakla birlikte inceleme yapıldıktan sonra tarafınıza ulaşılacaktır. Beşir Derneği başvuru formu doldurularak sıraya girmeniz mümkündür.

Sosyal Yardım Haberleri

Beşir Derneği Ne Gibi Yardımlar Yapıyor?

Gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri desteği
Alışveriş çeki yardımı
Sıcak yemek dağıtımı
Et dağıtımı
Süt ve mama yardımı
Ekmek ve diğer gıda malzemelerinin dağıtımları gerçekleşmektedir.

Beşir Derneği Sağlık Yardımları Nelerdir?

Katarak ameliyatı desteği
Sünnet organizasyonu
Protez yardımı desteği
İşitme cihazı yardımları
Tekerlekli sandalye yardımları
Rehberlik hizmeti
Medikal malzeme yardımları da yapılmaktadır.
İhtiyaç duyulan durumlarda hangi alanda ise başvurunuza ona göre yapmalı ve bilgilerinizi eksiksiz vermelisiniz. Gerekli talepler için başvuruda bulunabilir ya da bilgi alabilirsiniz.

Beşir Derneği Giyim Yardımları Nelerdir?

Yeni olmak kaydı ile birinci derece ihtiyaç giyim malzemeleri
Çocuklar için bayramlık elbise destekleri
Yeni doğan bebek için giyim ve ihtiyaç yardımları

Beşir Derneği Destek Kartı Nedir?

Beşir Destek Kartı ile gıda, giyim, temizlik, yakacak vb. gibi temel gereksinimleri herhangi bir ücret ödemeden Beşir Derneği’nin anlaşma yaptığı kurum ve kuruluşlar aracılığıyla karşılanmasını sağlamaktadır. Muhtaç olduğuna dair başvuruda bulunan ve yardım almaya uygun görülen kişilere verilen bu kart ister fiziki ister online alışveriş imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra belirli bir limit olmakla birlikte istediğiniz ürünleri alabilme imkanı vermektedir. Sonuç olarak Beşir Destek Kartı ihtiyaç sahiplerine bazı hizmetlerden indirimli faydalanmayı sağlar.

3 Comments
 1. Nilgün 6 ay ago
  Reply

  Hayırlı günler ben eşimden boşandım evim kira 2 çocuğum var ve ikiside okuyo nakdi veya gıda yardımı talebinde bulunacaktım şimdiden çok teşekkür ederim

 2. Sevim bayrak 2 ay ago
  Reply

  Benim acil çok ihtiyacım var 4cocugum var hepsi öğrenci çalışmıyorum çocuklara bakan yok bakmakta güçlük çekiyorum eşimden ayrıldım kiradayim ev sahibi benim çıkmamı istiyor yardımcı olmanızı rica ederim

 3. 05366923280 2 ay ago
  Reply

  Yardım talep ediyorum evim kira 2 tane çocugum okuyor digerini gönderemedim okula acil destek bekliyorum Allah rızası için yardım edin madi ve gıda yardımı istiyorum nolur sesimi duyun artık Allah razı olsun sizden

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım