single-image

Burs Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen KYK bursu dışında pek çok burs da bulunmaktadır. Burs haberleri; kurumların, öğrenciler için belirli bütçeler belirleyerek bu miktarları aylık olarak hesaplarına yatırmakta oldukları ücretler ile ilgili bilgi sağlayan haber kaynaklarıdır. Pek çok kurum ve vakıf tarafından burs fırsatı sunulmaktadır. Peki bu burs veren kurum ve vakıflar kimlerdir? İşte sizin için burs veren kurumları sıralıyoruz;

Sosyal Yardım Haberleri

Vehbi Koç Bursu almak için; T.C vatandaşı olmak, eğitim ihtiyacı için burs istemek ve 2,50 not ortalamasına sahip olmak yeterlidir. Ayrıca öğrencinin örgün lisans öğrencisi olması gerekmektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı bursu almak için; bu kurumun verdiği burs sadece ilahiyat ve İslami bilimler okuyan öğrenciler için geçerlidir. Ancak öğrencinin hangi ülkede olduğu fark etmez. İster yurt içinde ister yurt dışında okuyarak bu burs alınabilmektedir.

Milli Eğitim Bursu almak için; Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik okuyan öğrenciler arasından tercihlerinin ilk beşinden birine yerleşenlere bursu vermektedir. Yazdıkları bu bölümü kazanan öğrenciler bursu almaya hak kazanır ve 4 yıl boyunca burslarını alır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu almak için; Burs, çalışan öğrencilere, yabancı öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilmemektedir. Ayrıca askeri akademide ya da polis akademisinde okuyan öğrenciler de bu burstan yararlanamaz.

Sosyal Yardım Haberleri

İstanbul Sanayi Odası Vakfı bursu almak için;

T.C vatandaşı olup, adli sicil kaydı olmayan, mühendislik okuyan öğrenciler bu burstan yararlanabilmektedir. Ayrıca sadece İstanbul, Tekirdağ ya da Kocaeli’de okuyan mühendislik öğrencileri bu burstan faydalanabilmektedir. Öğrencinin ortalamasının en az 3 olması da şartlar arasından yer alır.

Sabancı Vakfı Bursu almak için; Bursun şartları arasında T.C vatandaşı ve lisans öğrencisi olmak yer almaktadır. Başvuran öğrencilerin maddi durumlarına bakılır ve belirlenen öğrencilere burs yardımı verilir.

Türk Eğitim Vakfı Bursu almak için; Özellikle yüksek başarıya sahip olan öğrencilere verilen bir burstur. Başarılı öğrenciler arasından maddi desteğe ihtiyaç duyanlar belirlenir. Ardından TEV tarafından bursları düzenli olarak yatırılır.

TÜBİTAK Bursu almak için; TÜBİTAK, diğer kurumlara oranla daha kısıtlı şartlara sahiptir. Burs verilecek öğrenci TÜBİTAK Üniversitesi’nden seçilir. Ayrıca ilk bine giren bir öğrenci olmalı veya olimpiyatlarda başarı sergilemiş olmalıdır.

Toplum Gönüllüleri Vakfı bursu almak için; Vakıf tarafından belirlenen bir koşul vardır. Koşula göre öğrenci haftada en az 4 saat vakıf projelerine katılmalıdır. Ayrıca bursun devamlılığı için akademik başarının sürekliliği de gerekmektedir.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım