single-image

Elektrik, Su, Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?

2022 yılında ardı ardına gelen zamların ardından vatandaşlar elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemekte zorlanmaya başladı. Özellikle de elektrik ve doğalgaz fiyatları vatandaşları oldukça zorluyor. Bu durum sonucunda vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz yardımı nasıl alınır sorusunun cevabını aramaya başladı. Kabine toplantısının ardından 2022 yılı için alınan kararlara göre elektrik ve doğalgaz yardımları arttırıldı.

Özellikle de ihtiyaç sahibi insanların bu tür yardımları alarak faturalarını kolaylıkla ödemeleri sağlandı.

Sosyal Yardım Haberleri

Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?

Doğalgaz fiyatları artmış durumdayken geçim sıkıntısı olanlar fatura yardımları için arayışlara başladı. Yaklaşık 4 milyon hane için doğalgaz yardımları yapılıyor. Bu yardımlar sayesinde vatandaşların faturalarını daha kolay ödemesi sağlanıyor. Bu yardımı almak isteyenlerin e-devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. E-devlet kaydı olmayan vatandaşların ise kendilerine en yakın sosyal hizmet merkezlerine müracaat etmesi bekleniyor. Doğalgaz yardımı bir seferlik olmak üzere 450 TL ile 1150 TL arasında yapılıyor.

Sosyal Yardım Haberleri

Elektrik Yardımı Nasıl Alınır?

Elektrik, su, doğalgaz yardımı vatandaşların daha rahat etmesi için devlet tarafından yapılıyor. Özellikle de son gelen zamlarla beraber elektrik faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar elektrik yardımı nasıl alınır sorusunun cevabını arıyor. Elektrik faturası için destek almak isteyen kişilerin kimlikleri ve elektrik faturaları ile PTT merkezlerine başvurması gerekiyor. PTT şubelerine başvuran kişiler Elektrik Tüketim Desteği alabiliyor.
Elektrik yardımı ayrıca makine ile yaşamak zorunda olan sağlık sorunları bulunan kişilere de yapılıyor. Kronik hastalıklar nedeni ile cihaza bağımlı yaşam süren kişilere 200 TL’ ye kadar elektrik yardımı yapılabiliyor. Elektrik desteği miktarları hanede yaşayan kişi sayısına göre de değişiklik gösteriyor. Evde 1 – 2 kişi yaşıyorsa yardım miktarı 103 TL oluyor. Kişi sayısı 3’ e çıktığında yardım miktarı da 137.33 TL’ ye çıkıyor. Hanede 4 kişi yaşıyorsa elektrik yardımı da 171.66 TL oluyor. 5 kişi yaşayan hanelerde ise yardım miktarı 206 TL’ ye kadar varıyor.
Bu yıl içerisinde yapılan ilk elektrik, su, doğalgaz yardımı Mart ayında yapıldı. Yapılan yardımlar için başvurular Şubat ayında alınmıştı. Yapılan yardımlar kapsamında 4 milyon hane doğalgaz yardımlarından faydalanmıştı. Elektrik yardımları için ise yaklaşık 80 milyon TL’ lik bütçe ayrılmıştı. Sene içerisinde de yapılan bu yardımlar gibi birçok yardım yapılması bekleniyor. Vatandaşların gelişmeleri takip edip yardımlar için başvuru yapması gerekiyor.
Elektrik, su, doğalgaz yardımı almak isteyenlerin gelişmeleri takip edip başvurular açıldığında e-devlet üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Başvurusu onaylanan kişiler faturaları ve kimlikleri ile beraber PTT şubelerine giderek yapılan desteklerden yararlanabilirler.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım