single-image

Elektrik tüketim desteği başvuruları başlıyor! Elektrik destek paketine nasıl ve nereden başvuru yapılır?

İhtiyaç sahibi kişilerin başvuruda bulunabileceği elektrik tüketim desteği yardım programına şartları uyan kişiler başvuruda bulunabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası aile desteğine başvuranların da elektrik tüketim desteğinden de yararlanabileceğini ifade etti. Aylık olarak ödenecek tüketim destek paketinde yardım süresi şartları sağlayan durumlar değişmediği sürece devam eder. Peki, kimler elektrik tüketim destek paketinden yararlanabilir? Elektrik Elektrik desteği ödemesi ne kadar?

Elektrik tüketim destek paketi için başvurular PTT üzerinden olacak

Elektrik tüketim destek paketi için başvurular PTT üzerinden olacak

Kabine Toplantısı sonrası elektrik tüketim desteği ile ilgili ayrıntılar paylaşıldı. Elektrik tüketim desteği alan kişiler, tüm şartların sağlanması koşulu ile yardımdan yararlanmaya devam eder. Aylık olarak bu destek programından yararlanacak kişiler, PTT’ye giderek başvuruda bulunabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısında Türkiye Aile Destek Programının, bütçesini de 40 milyar liraya yükseltildiğini açıkladı. Peki, elektrik tüketim destek paketi başvurusu nasıl yapılır? Elektrik tüketim desteğine kimler, nasıl başvuruda bulunabilir? 

ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Belirlenen şartları sağlayan kişiler, kimlik kartı ve elektrik faturasıyla birlikte PTT şubesine giderek başvuruda bulunabilir. Ayrıca e-devlet üzerinden de doğal gaz ve elektrik destek paketi başvuruları yapılabilir. 

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

  • Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ),
  • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK),
  • Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY),
  • Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY),
  • Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı,
  • Engelli Aylıkları,
  • Yaşlı Aylığı,
  • Engelli Yakını Aylığı,
  • Silikozis Aylığı

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NASIL ALINIR?

Gerekli şartları sağlayan kişilerin PTT’ye gitmesi yeterli olacak. Sistem üzerinde aylık kontrolü yapılan ve sürecin olumlu ilerlediği kişilere ödemeler hazırlanmaktadır. 

2022 ELEKTRİK YARDIMI NE KADAR?

1-2 kişilik evlere 75 kw karşılığı elektrik tüketim desteği 108 TL,

3 kişilik evlere 100 kw karşılığı elektrik tüketim desteği 144 TL,

4 kişilik evlere 125 kw karşılığı elektrik tüketim desteği 180 TL,

5 ve üzeri nüfusa sahip evlere 150 kw karşılığı elektrik tüketim desteği 216 TL olacak. 

.

.

.

.

Elektrik desteği yardımı ne kadar, kaç TL? Elektrik Tüketim Desteği başvuru şartları neler, nasıl alınır?

Elektrik Tüketim Desteği başvuru ekranı! 2022 Elektrik fatura desteği yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

Kabine Toplantısı’nın ardından tekrardan gündeme gelen Elektrik Tüketim Desteği başvuru şartları, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. İhtiyaç sahibi ailelere destek kapsamında elektrik fatura yardımına başvuru yapmak isteyenler başvuruların nasıl ve nereden yapılacağını araştırmaya başladı. Peki Elektrik desteği yardımı ne kadar, kaç TL? Elektrik Tüketim Desteği başvuru şartları neler, nasıl alınır? İşte detaylar…

Elektrik Tüketim Desteği başvuru ekranı! 2022 Elektrik fatura desteği yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NEDİR?

3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi haneleri kapsayan bir yardım programıdır.

Elektrik Tüketim Desteği başvuru ekranı! 2022 Elektrik fatura desteği yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

ELEKTRİK DESTEĞİ NE KADAR OLDU, NASIL ALINIR? 

Türkiye Aile Desteğinden yararlanan haneleri Elektrik Tüketim Desteğinden de yararlandıracaklarının bilgisini veren Bakan Yanık, “Programa başvurusu kabul edilen ancak Elektrik Tüketim Desteği (ETD) alamayan hanelere ETD sağlanmasına dair tüm çalışmalarımızı tamamladık. Bu doğrultuda 1-2 kişilik hanelere 75 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (108 TL), 3 kişilik hanelere 100 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (144 TL), 4 kişilik hanelere 125 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (180 TL) ve 5 ve üzeri nüfusa sahip hanelere 150 kw karşılığı elektrik tüketim desteği (216 TL) sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Elektrik Tüketim Desteği başvuru ekranı! 2022 Elektrik fatura desteği yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp; hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmesi yeterlidir. Düzenli sosyal yardım/2022 sayılı yasa kapsamında aylık almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden hanelerin sistem üzerinde aylık kontrolü yapıldıktan sonra ödemeler hazırlanmaktadır.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

Elektrik Tüketim Desteği başvuru ekranı! 2022 Elektrik fatura desteği yardımı ne kadar, başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ NE KADAR?

Ödemeler aylık yapılmakta olup ETD programı kapsamında;

1-2 kişilik muhtaç hanelere aylık 75 kilovatsaat,

3 kişilik muhtaç hanelere aylık 100 kilovatsaat,

4 kişilik muhtaç hanelere aylık 125 kilovatsaat,

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım