single-image

Emekliye Kurban Bayramında Müjde Var! 4 Müjde Birden Verildi

Ramazan bayramı için verilmeyen 1100 TL ikramiyelerde de zam bekliyor. Temmuz ayı gelirken, hem bayram ikramiyeleri hem de maaş zamları hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. 

Son zamanlarda emekli olan kişilerin en çok tartıştığı konu zam haberleri oluyor. Etrafınızdaki emeklilerin, yapılan zamlardan olumsuz etkilediği bir gerçek.

Enflasyon oranlarının artması ve yapılan zamlar son zamanlarda vatandaşı da bıktırmış durumda. Hal böyle olunca emekli olan kişiler devletten haber bekliyor ve bu haber ile nakit para istiyor.

Artan hayat pahalılığı ile birlikte, emekli olan kişiler, Ramazan bayramı için verilmeyen 1100 TL ikramiyelerde de zam bekliyor.

Temmuz ayı gelirken, hem bayram ikramiyeleri hem de maaş zamları hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. 

Sosyal Yardım Haberleri

Bayrama kadar müjdeler duyurulacak

Kurban bayramı yaklaşırken ve bayramın Temmuz ayına denk gelmesi, emeklileri yakından ilgilendiren haberlerinde art arda gelmesine olanak sağlıyor. Emekli olan vatandaşlara kurban bayramına kadar müjdeler vermek isteyen hükümet yetkileri kolları sıvadı. Verilecek olan 4 müjde listelendi.

  • Emekli ikramiyesi
  • Emekli maaş zammı
  • Emekliye yardım parası 
  • Emekliye faizsiz kredi

Yapılacak olan bu kampanyaların da tarihleri hemen hemen belli oldu. Verilecek olan bu ödemeleri her emekli alacak.

Müjdeler ne?

Müjdeler gelmeye devam ediyor. Emekli ikramiyesi için şu an henüz bir zam olup olmayacağı belli değil. Emekli ikramiyelerinde zamma yaklaşmayan hükümet, zamlı olarak emekli maaşı vereceklerini açıkladı.

1100 TL kurban bayramı ikramiyesi kişilerin hesaplarına Haziran ayı sonuna doğru yatacak. Genellikle kurban bayramı öncesinde 10 gün hesaplanarak para yatmaktadır. Bu sebepten ötürü 1100 TL ödemeler kendi emekli maaş hesabınıza yatacaktır. 

Emekli maaş zammı da enflasyona göre yapılacak. Yapılan son Haziran ayı enflasyon oranları da açıklandıktan sonra emekli maaşları netlik kazanacak. Temmuz ayının ilk haftasında açıklanacağı için Temmuz maaşı bayramdan önce belli olacak. Temmuz maaşları ayrıca bayramdan önce ödenmeyecek. 

Sosyal Yardım Haberleri

Emekliye Yardım Parası ve Nakit Avans

Emekli olan kişilere yardım parası ve nakit avans işlemleri de bayramdan sonra olacak. Nakit ihtiyacı olan emekli evi kiraysa ve emekli maaşından başka bir geliri yoksa 1500 TL yardım parası alacak.

Ayrıca emekli olan kişiler, maaşlarını Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank üzerinden alıyorsa, maaşının 3 katına kadar faizsiz nakit avans verilecek ve bu para 24 ay vadeye kadar geri ödenecek.

3 bin TL maaş alan emekli 9000 TL ödeme alacak. Emekli maaşı diğer bankalarda olan kişiler ise düşük faizli maaş taşımalı ihtiyaç kredisi başvurusu yapacaktır. Belirtilen bu müjdeler ve sosyal yardımlar ile ilgili son dakika haberlerini BURADAN 7 gün 24 saat takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım