single-image

Geçim Sıkıntısı Yaşayanlara “Aile Destek Paketi” Müjdesi! E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapanlara 750 TL Ödeme Yapılacak!

Yüksek enflasyon oranları, dar gelirli ailelerin belini büktü. Asgari ücret ile yaşamaya çalışan, ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlara ‘Aile Destek Paketi’ ile ekonomik destek sunulması hedefleniyor. Aylık 750 TL’ye kadar destekler sunulacak olan bu paketin ayrıntıları açıklandı. Bu haberimizde ‘Aile Destek Paketi’ ve tüm detaylarını sizler için araştırdık.

Geçim derdi yaşayan vatandaşlara müjdeli bir haber geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ekonomik olarak darboğazda olan aileler için ‘ aile Destek Paketi kapsamında yardımlar yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Duyurmuştu

Konu ile ilgili çalışmalar yapıldığını ilk önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Bu duyurunun ardından müjdeli haber gecikmedi. Kurban Bayramı öncesinde güzel haber alan vatandaş, gelir testine göre nakit yardımlar alacak.

Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Aile Destek Paketi’ ile ilgili bir duyuru yapmıştı. Bu duyurunun ardından ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaş için sunulacak olan bu yardım paketinin ayrıntıları belli oldu. Aile Destek Paketi ile sunulan yardımların tutarı ve kimlerin yararlanabileceği netlik kazandı.

Bir Sene Boyunca Aylık 750 TL Yardım Yapılacak

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Aile Destek Paketi kapsamında geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara en az 300 en fazla 750 TL tutarında nakit yardımlar yapılacağını açıkladı. Yapılacak olan yardımların bir sene boyunca devam edeceğinin altı çizildi.

Yapılan açıklamalara göre Aile Destek Paketi kapsamında yapılacak olan yardımlar aylık olarak ve 12 ay boyunca yapılacak. Sunulan bu yardım kampanyasından kamu işçileri ve memurları yararlanamayacak.

Başvurular Kurban Bayramı’ndan Önce Başlıyor!

Aile Destek Paketi kapsamında sunulan yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar istelerse doğrudan kurumlara başvuru yapabilecek isterlerse de e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

Geçim sıkıntısı çekenlere sunulacak olan bu yardımların başvuruları Kurban Bayramı’ndan önce yapılacak. Yapılan açıklamalara Haziran ayının üçüncü haftası itibarı ile ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar başvuru yapabilecek.

Gelir testi uygulanacak olan ihtiyaç sahipleri, test sonuçlarına göre yardım alacak. Buna göre; bir sene boyunca yapılacak olan yardımlar en az 300, en fazla ile 750 TL seviyesinde olacak.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım