single-image

İhtiyaç sahiplerine 1250 TL! Aile Destek programı başvuruları e-Devlet’te yeniden başladı! Aile Destek yardımı başvuru şartları neler, ödemeler yattı mı ?

Aile Destek Programı adı altında, ihtiyaç sahiplerine verilen 1250 TL yardım desteği için başvurular ekim ayında e-Devlet’ten yeniden başladı. Başvuruları uzun süredir devam edenlerin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gitmeleri gerekiyor. Çünkü başvuruların değerlendirilme süreci 30 gün. Peki, başvuru yapmayanlar için Aile Destek paketi başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? Başvuranların ödemesi yattı mı? İşte merak edilen tüm detaylar…

İhtiyaç sahiplerine 1250 TL! Aile Destek programı başvuruları e-Devlet’te yeniden başladı! Aile Destek yardımı başvuru şartları neler, ödemeler yattı mı?

Aile Destek Programı ile dar gelirli olan ve sosyal yardım alamayanlara ödeme yapılıyor.850-1250 arasında değişen ödemelerden 831 binden fazla vatandaş yararlandı. Eylül ayında ise 1,6 milyon haneye yardım yapıldı. Ekim ayında ise 2 milyondan fazla vatandaşa Aile Destek paketi altında ödeme yapılması planlanıyor. e-Devlet üzerinden alınan başvurular, Ekim ayında yeniden başladı. Daha önce başvuru yapanların fakat başvurusu değerlendirilmeyenlerin SYDV’lere gitmesi önerilmekte. Peki, Aile Destek yardımı nasıl alınır, ödemeler ne zaman yatacak? Detaylar haberimizde…

AİLE DESTEK PROGRAMI E-DEVLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sadece dar gelirlerin yararlanabileceği Aile Destek Programı’na başvurular e-Devlet’ten alınıyor. Yardıma başvuracakların e-Devlet kapısına girmeleri ve arama kısmına “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazılmalıdır. Bu sayfadan sağ üst köşedeki ‘yeni başvuru’ butonuna tıklamalısınız. Daha sonra sizden istenenleri onaylayıp, gerekli bilgileri doldurarak başvurabilirsiniz. Başvuru değerlendirme süreci 30 gündür. Bu süre geçmiş olup, değerlendirme sonuçlandırılmadıysa, SYDV’lere giderek sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sosyal Yardım Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için ikametgah adresinizin güncel olması lazım. Başvuracak kişinin adresi yurtdışındaysa, adres gizliliği kararı varsa, 18 yaşından küçükse, T.C vatandaşı değilse ve son olarak son 15 gün içinde haneden herhangi biri de bu yarıma başvurmuşsa, yapacağınız başvuru değerlendirilmez.

AİLE DESTEK YARDIMINDAN KİMLER, NE KADAR FAYDALANABİLECEK?

Kişi başına düşen aylık gelir;

  • 450 TL’nin altındaysa aylık destek  1250 lira,
  • 450 ile 1372 TL aralığında ise aylık destek 950-1100 TL
  • 1372 TL ile 1833.45 TL aralığında ise aylık destek 850 TL

Aile Destek ödemesi, en fazla 12 ay süreyle verilmektedir. Ödemelerin son tarihi, 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek yardım desteği sona erecektir.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım