single-image

İstanbul Yardım Kartı

İstanbul’da yardım almaya muhtaç aileler için İstanbul Büyükşehir Belediye’si tarafından bütçe ayırılan bir destek planı İstanbul yardım kartı faaliyete girmiştir. 176.000 bin hanenin faydalandığı bu yardım kartı, gerekli koşullar ve şartlar sağlandığı takdirde sizler de alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ailelerin zorunlu ihtiyaç taleplerini karşılayan bir yardım kartı olması destek açısından büyük önem taşımaktadır.

Sosyal Yardım Haberleri

Peki İstanbul Yardım Kartı almanın şartları nelerdir?


İbb Sosyal Yardım Kartı Şartları Nelerdir?
Öncelikle başvuru sahibinin İstanbul ilinde ikamet ediyor olması
Mevcut herhangi bir sosyal güvencesi olmaması hali
Düzenli olarak bir ek gelir kaynağına sahip olmaması ya da kişinin çalışabilecek hali karşılayamaması
Sağlık sorunlarının iş yapmaya engel olması ve bunun kanıtlanması
Sosyal yardım başvurusu yapan kişinin kadın olması durumunda eşinin vefat etmiş olması gibi durumlar İbb Sosyal Yardım şartları arasına girmektedir.
Ayrıca sosyal yardım kartı almak isteyen kişilerin mal varlığının araştırılması sonucunda kişinin üzerinde taşınır ya da taşınmaz mal varlığının olmaması fer ekmektedir. Aksi durumda sosyal yardım kartı talep edilse dahi kabul edilmez

Sosyal Yardım Haberleri

İbb Sosyal Yardım Başvuruları Nereye Yapılabilir?

Çağrı merkezi aracılığı ile kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Beyaz masa hattı ile ya da İbb Sosyal Hizmet Birimi aranabilir. Yetkililer size gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar ve verilen bilgiler ve belgeler doğrultusunda başvurunuz incelemeye alınacaktır.
E-Devlet üzerinden giriş sağlamanız durumunda “E-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” sayfasından ulaşım sağlayabilirsiniz.
İBB Sosyal ve Ekonomik Destek Programı olan(SEDEP) sitesi üzerinden online bir şekilde tüm yardım başvurularına bulunabilirsiniz.

İbb Sosyal Yardım Kartı Gerekli Evraklar Nelerdir?
İstanbul şehrinde yaşadığını kanıtlayan ikametgah belgesi
Yardım almak isteyen kişinin kimlik kartı
Kişinin gelirinin ya da çalışamayacağını belirten muhtaçlık belgesi
Eşinin vefat ettiğini belirtmek isteyen kişinin ölüm belgesini eklemesl
Başka bir sosyal güvencesi olmadığını gösteren diğer belgeler dosyaya eklenmelidir.

İbb Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılabiliyor?
Yardıma muhtaç ailelerin zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan sosyal yardım kartı marketlerde geçerli olmaktadır. İbb Sosyal Yardım Kartı geçerli olduğu marketler belirlenmiş olup sınırlı bir miktarı vardır. Bakiyenin ne kadar kaldığını öğrenmek için anlaşmalı marketlerden öğrenebilir ve parça parça kullanım sağlayabilirsiniz.
Şok
Migros
Çağrı
UCZ
Carrefour , Kim, Çağrı ve Happy Center gibi marketler de geçerlidir.

Bu anlaşmalı marketlerde gün sınırlaması olmamakla birlikte ihtiyacınız olan gıda, hijyen ya da şarküteri reyonlarından alışveriş yapabilir ve bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Her ay düzenli olarak yatan ücretinizi kontrol edebilirsiniz. İlk kart açılışı ile birlikte 200 tl yatırılmakta olup bu tutar her sene görüşmeler sonrası değişmektedir. 200 tl ilk ay bakiyesi olup diğer aylar 50,100,150 gibi tutarlar arasında yatırılmaktadır.

İbb Sosyal Yardım Kartı tutar farklılığı ise başvuru yapan ailenin maddi durumu, hane halkında yaşayan çocuk ve hasta sayısı ile ilişkilidir.
Her Aralık ayında düzenlenen ve araştırılması yapılan kartlar en kısa sürede ailelere teslim edilmektedir. Fakat bilgilendirmeler telefon üzerinden yapılacağı için telefon numaranız değişmesi durumunda mutlaka gerekli birimlere bilgi vermeniz gerekmektedir. Olumsuz her türlü durumda ise Sosyal Hizmetler biriminden yardım alabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım