single-image

Kış Aylarında Ailelere 20.000 TL! Ev Bakım, Onarım, Tadilatlarına Devlet Desteği

Kış aylarında aileler evlerinin bakım onarımları için tadilatları için Aile Bakanlığı’na yardım başvurusunda bulunabilir ve 20.000 TL destek alabilirler.

Aile Bakanlığı kış döneminde vatandaşların mağdur olmaması, zor durum içinde yer almaması ve sağlıksız ortamlarda yaşamak zorunda kalmaması için destek sağlıyor. Birçok alanda sağlanan destekler vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması için veriliyor. Öncelikli ihtiyaç arasında yer alan desteklerden bir tanesi de ev bakım onarım tadilat yardımıdır. Bu destek ödemesi ailelerin daha uygun, daha sağlık alanlarda yaşamaları için sağlanır.

EV BAKIM ONARIM – TADİLAT DESTEĞİ NEDİR?

Yaşama ortamları kötü, korumasız, soğuk günler için elverişli olmayan ailelere barınma yardımları sağlanır. Bu yardımlardan iki tanesi ev yapım veya ev alımları için sağlanır. Diğer ikisi ise ev eşyası yardımı ve ev tadilat yardımıdır. Ev eşyası desteği doğal afet kapsamında sağlanırken ev tadilat parası her durumda alınabilir.

Aile Bakanlığı tadilat parası ödemeleri için başvuruda bulunacak olanları bilgilendirdi. Desteği kimlere ödendiğine dair açıklamada bulunan bakanlık “Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.” ifadelerine yer verdi.

tadilat parası ocak şubat 2022 2

NASIL ALINIR, ŞARTLAR NELER?

Bakanlığın barınma yardımlarında temel başvuru koşulları bulunmaktadır. Aile Bakanlığı sosyal yardım programları kapsamında sağladığı destek ödemelerinde ailelerin ekonomik durumlarına göre karar verir. Genel olarak başvuruda bulunan ailelerden talep edilen koşullar şunlardır.

* Türk vatandaşı olunması.

* Başvuru yapacak kişinin 18 yaşından büyük olması.

* Ailenin ihtiyaç sahibi olması.

* Aylık hane geliri yüksek, sosyal güvencesi bulunan ailelere destek ödemesi için onay verilmez.

* Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması.

* Aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma.

tadilat parası ocak şubat 2022

NE KADAR ÖDEME ALINIR?

Ev yapımları için 30.000 TL ile 40.000 TL destek sağlayan Aile Bakanlığı, ev bakım onarım tadilat parası için ise 20.000 TL destek alırlar. Ancak bakanlık destek tutarının belirlenmesinde ailenin evinin durumuna göre karar verir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Ev bakım onarım tadilat desteği için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar kendi ilçe kaymakamlıklarına gidecekler. Kaymakamlık içinde yer alan sosyal yardımlaşma vakıfları üzerinden başvurular şahsen yapılacak.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım