single-image

Kızılay’dan 500 TL Yardım!

Türk Kızılayı tarafından Ramazan ayı yardımları dahilinde olacak şekilde Türkiye içerisindeki ihtiyaç sahibi olan 206 bin aileye 2022 yılında 500 TL yardım yapılmaktadır. Yapılan yardımlar hane başı olup nakit desteği ailelere Ramazan ayı boyunca parça parça ödenmektedir.


Peki Türk Kızılayı tarafından yapılan 500 TL’lik yardımdan kimler faydalana bilmektedir? Başvuru şartları nelerdir? Kimler Kızılay’ın 2022 yılında sağladığı 500 TL’lik yardımına başvuru yaparak faydalana bilirler? Gerekli detayları aşağıda paylaşmaktayız.


Kızılay, yardıma ihtiyacı olan birçok aileyi yalnız bırakmayan destek sağlamaktadır. Birçok aileye ulaşacak yurt içinde ve yurt dışında dahil olacak şekilde çocuk ikram paketi, nakdi yardımlar, insani yardımlar, gıda yardımları, oyuncak yardımları ve konserve yardımları gibi birçok yardım bulunmaktadır.

Ramazan ayı içerisinde yapılacak olan 500TL’lik Kızılay yardımı da 2022 yılında Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılmakta olan yardımlardan yalnızca biridir.

Kızılay Yardımı Kimlere Verilmektedir? Yardıma Kimler Başvuru Yapabilir?
Kızılay yardımı, Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi olduğu evraklarla ve gelir belgeleri ile kanıtlanan vatandaşlara sağlanmaktadır.

İhtiyaç sahibi olan 206 bin vatandaş başvuru yaptığı ve ihtiyaç sahibi olduğunu gelir belgesi gibi, mal varlığı, ikametgâh adresi gibi gerekli evraklarla belgelediği takdirde Kızılay’ın 2022 yılında sağladığı yardımından faydalana bilmektedir.

Kızılay’ın 500 TL’lik Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır?


Kızılay’ın ramazan ayı yardımı kapsamında sağladığı 500 TL’lik yardımdan faydalana bilmek için;
KIZILAY WEB SİTESİ üzerinden başvuru yapabilir,


168 numaralı Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayıp çağrı merkezine bağlandıktan sonra başvuru iletebilir,
Bulunduğunuz ilde mevcut olan Kızılay şube ya da temsilciliklerinden direkt başvuru yapa bilirsiniz.


Aynı zamanda KIZILAY ORG üzerinden Kızılay yardımı kapsamında yapılan yardımlarla ilgili aramalar yapabilir, 500 TL’lik yardımlar dışında sağlanan yardımlar için de bilgi edine bilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Kızılay Yardımları İçerisinde Hangi Yardımlar Bulunmaktadır?
Kızılay yardımları içerisinde nakit yardımlarla beraber gıda yardımı, giyim yardımı gibi ayni yardımlar da bulunmaktadır.

Bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların Kızılay’a başvurarak gerekli evrakları ve bilgileri teslim etmesi hâlinde Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi bir aile ya da birey olduğu onaylandığı takdirde yardım alması mümkündür.

Sosyal Yardım Haberleri

Türk Kızılayı Yardımları Arasında Neler Vardır?


İnsani yardımlar
Çocuk ikram paketi
Nakdi yardımlar
Gıda yardımları
Oyuncak yardımları
Konserve yardımlar

Gıda Yardımı Paketi İçerisinde Ne Gibi Gıda Destekleri Mevcuttur?
Kızılay tarafından yapılan 500 TL’lik yardımın yanı sıra, yapılan gıda yardımları ile gelen gıda kolilerinin içerisinde bulunan salça, un, bulgur, mercimek, makarna, fasulye, şeker, pirinç, sıvı yağ, çay gibi mutfak ihtiyaçları bulunmaktadır.

Bu mutfak ihtiyaçlarının yanı sıra yalnızca nakdi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için sağlanan nakit yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar yukarıda paylaşmış olduğumuz Kızılay Yardım Paketleri Başvuru Yolları’nı takip ederek 500TL’lik yardıma başvuru sağlayabilirler.

3 Comments
 1. Necdettin Ozmis 7 ay ago
  Reply

  Evim kira 3 tane çocuk 2 tanesi okuyor geçinemiyoruz lütfen yardım ediniz elektrik doğalgaz su faturalarımı ödeyemiyorum

 2. Zhyparkul Polat 2 ay ago
  Reply

  Ben 2021 de kızılay’a yardım başvurusu yaptım bu zamana kadar ramazan ayında 1bir litre ayçiçek yağı ve 100 liralık şok kartı aldım. Benim eşim ceza evinde iki çocugum var evim kira çalışmıyorum.
  İstiniye bölgesinde bulunan kızılaya bütün istenilen evrakları vermiştim.
  İki buçuk senede aldığım yardım bu kadar.
  Kızılay bu kadarmı yardım ediyor yoksa benim başvurduğum yerde çalışanlar tarafındanmı sorumsuz davranılıyor?
  Cevabınızı bekliyorum saygılarımla Zhyparkul Polat Ermekova

 3. 57316285096 2 ay ago
  Reply

  5 cocum var evım kıra cok zordurumdayı bana yarfım edin

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım