single-image

Mesleki Eğitim Kursları

Birçok mesleki eğitim kursu bulunmaktadır. Vatandaşlar verilen bu mesleki eğitim kurslarına giderek bir meslek sahibi olabilmektedirler. Farklı alanlarda olan bu kurslardan en uygun olana gidilip iyi bir eğitim alınabilmektedir. Peki bu mesleki eğitim kursları hangi alanlarda verilmektedir ve en çok ilgi gören mesleki eğitimler nelerdir?

Sosyal Yardım Haberleri

Ayrıca bu mesleki eğitim kurslarına katıla bilmek için şartlar nelerdir?

Mesleki Eğitim Kurslarına Katılmak İçin Gereken Şartlar

Emekli olmamak
15 yaşını tamamlamış olmak
Kuruma kayıtlı ve işsiz olmak
Mesleğin şartları için gereken şartlara uyumlu olmak

Sosyal Yardım Haberleri

Mesleki Eğitim Kursları Nelerdir?

Grafik Tasarımcılığı: Özellikle son birkaç yıldır çok popüler bir meslek haline gelen grafik tasarımcılığı oldukça talep gören meslekler arasında yer almaktadır. Çok talep görmesi nedeni ile pek çok grafik tasarımcılığı mesleki eğitim kursu açılmıştır. Eğitimi alan kişiler başarılı bir şekilde tamamlarlar ise yeni bir mesleğe sahip olmuş olurlar.

Kuaförlük: Kuaförlükte yine çok talep gören mesleki eğitim kursları arasında yer almaktadır. Özellikle kadınlar arasında çok talep gören bir eğitim kursudur. Mesleki eğitim kursu bittikten sonra gerekli belgeler verilerek artık kuaförlük mesleğine başlanılabilir. Hem kalfalık hem de ustalık eğitimleri verilmektedir.

Hasta Danışmanı: Bu eğitimleri tamamlayan kişiler hastanelerde hasta danışmanı ismi altında çalışabilmektedir. Özellikle sağlık sektöründe çalışmak isteyen vatandaşlar, verilen bu mesleki eğitim kurslarına giderek bu mesleği icra edebilir.

Garsonluk: Garsonluk eğitimi içerisinde mesleğin gerektirdiği incelikler hakkında bilgiler verilmektedir. Nasıl bir servis elemanı olunmalı sorusu akıllardan giderilir. Bu mesleki eğitim kursu da vatandaşlar arasında en çok tercih edilen kurslar arasında yer almaktadır. Kursu bitiren kişiler alanda uzmanlaşarak daha kolay iş bulabilmektedir.

Fotoğrafçılık: Çok tercih edilen fotoğrafçılık mesleki eğitim kursu, vatandaşlara fotoğrafçılığın inceliğini, nasıl yapılması gerektiğini ve meslek hakkında pek çok detayı öğretmektedir. Hem hobi olarak hem de meslek edinme amaçlı gidilebilecek mesleki eğitim kursları arasında yer almaktadır.

Beden İşçisi: İnşaat başta olmak üzere diğer meslek alanlarında da yapılması gereken beden işçiliğini anlatan bir mesleki eğitim kursu içeriğine sahiptir. Bu mesleki eğitim kursunu bitiren kişiler artık vasıflı bir beden işçisi olarak çalışma hakkına sahip olur.

İşkur tarafından verilen tüm bu mesleki eğitim kurslarına bakarak siz de istediğiniz kursa gidebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım