single-image

Para Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Para yardımı yapan kurum ve kuruluşlar birden fazla olmakla birlikte öncelik olarak muhtaç durumda olan kişilere yardımları iletmektedir. Düzenli bir gelire sahip olmayan, yaşlı, engelli, kimsesiz ve maddi gelirinin aile ihtiyaçlarını karşılayamayacak olan kişilere öncelik verilmektedir.

Sosyal Yardım Haberleri

Para Yardımı Yapan Kurum ve Kuruluşlara Başvuru Nasıl Yapılır?


Para yardımı yapan kuruluşlar, her türlü başvuruyu kabul etmekte olup ister direk görüşme şeklinde ister online olmak üzere başvuru formu ile iletişim sağlayabilirsiniz. Her kurum ve kuruluş birbirinden bağımsız olduğu için detaylar incelenmeli ve şartları göz önüne alarak başvuru yapılmalıdır. Her kuruluş dikkat ettiği özelliklere göre başvuru yapan kişilere öncelik vermektedirler.


Devletten maddi yardım desteği alma:

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yoksulluk ile mücadele edilme hususunda birçok alanda destek verilmektedir. Bu alanlar gayet kapsamlı olup size en uygun yardıma başvuru yapabilirsiniz. Yardım yapılan alanlar şu şekildedir:
Aşı Parası
Doğum Ve Süt Parası
Çocuk Parası ( Eğitim Yardımı )
Gebelik Yardımı
Yaşlılık Maaşı
Engelli Maaşı
Öksüz-Yetim Maaşı
Elektrik Yardımı

Başvurular ise sosyal yardım hattı üzerinden yapılabileceği gibi ALO 144 hattından da yapılabilir.

Sosyal Yardım Haberleri

Belediyelere başvuru yapmak için

E-Devlet üzerinden form doldurmak suretiyle ya da ikametgah adresine bağlı hangi belediyeye bağlı iseniz direk görüşme ile destek alabilirsiniz.
Vakıf, dernek, kurum ve kuruluşlara başvuru yapmak için verilen linkler üzerinden, iletişim numaralarından ve şahsen ulaşabileceğiniz bürolardan destek alabilirsiniz.
Futbolculardan yardım alabilmek için: menajerlere ulaşım sağlandıktan sonra gerekli yönlendirmeleri alabilirsiniz.
Güvenilir diğer yardım kuruluşları:
Diyanet Vakfı
İHH
Kızılay
Yeryüzü Doktorları
Beşir Derneği gibi kuruluşlar güvenilir kurumlardır. Uzun zamandır bu faaliyetler üzerinde çalışmalar yürütmekte olup pek çok yardıma muhtaç aileye yardım ulaştırmakta ve yurt içi olmak üzere dünyanın birçok yerine fayda sağlamaya devam etmektedirler.
Para yardımı başvurusunda bulunabilmek için iletişim numaraları üzerinden bilgi alabilir, sitelerinden verilen formu doldurabilir ve incelenmek üzere sıraya girebilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Şirketler:

LCW grubu
Abdi İbrahim İlaç
Borusan Holding
Sabancı Holding
Enka İnşaat
Zorlu Holding
Dedeman Holding

Daha birçok şirket olmasına karşın aktif ve düzenli olarak yardım yapabileceğiniz şirketler bu şekilde sıralanmaktadır. Elbette size uygun olabilecek daha farklı şirketlerde mevcuttur.
Kısaca dernek, vakıf ya da ünlülerden maddi yardım almak isteyenlerin SGK ödeneğinin bulunmaması gerekmektedir. Fakat asgari ücret alınsa bile aile bireylerinin fazlaca olması ve yardıma muhtaç olması durumunda yine de başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Diğer yandan yetim, öksüz, dul kalan kişiler veya gazi şehit yakınları da maddi yardıma başvuru yapabilir. Yoksul aileler ise eğitimi daha iyi şartlarda alabilmesi için çocukları adına maddi yardımlara da başvuru yapabilir.

1 Comment
  1. Veyis kirac 6 ay ago
    Reply

    Kira yardım istiyorum

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım