single-image

PTT Hesabıma Para Yatmış Mı? PTT Para Sorgulama

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? PTT Para Sorgulama 2022; Günümüzde belediyeler ve Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurum; ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı sosyal yardım paralarını vatandaşların PTT hesaplarına yatırıyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü(PTT); vatandaşlar tarafından para gönderme ve para çekme vb. bankacılık işlemleri için de sıklıkla tercih ediliyor.

Vatandaşlar; hesaplarına kurumlar ya da para yatıran diğer kişiler tarafından gönderilen paranın yatıp yatmadığını PTT şubelerine giderek öğrenebiliyor; online platformda da sorgulama işlemi yapabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca PTT para sorgulama nasıl yapılır? Hesabıma para yatmış mı nasıl öğrenebilirim? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

PTT Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT para sorgulama işlemi, farklı şekillerde yapılabiliyor.

Yapılacak sorgulama işlemi, kişinin PTTKart kullanıcısı olup olmadığına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

Aynı zamanda yatırılan paranın sosyal yardım ödemesi mi yoksa bireysel bir para transfer işlemi mi olduğu da sorgulama işlemi üzerinde belirleyici oluyor.

Vatandaşlar; PTT internet bankacılığını kullanarak, e-devlet üzerinden, PTT şubesine giderek, PTTMatikler’den ya da ALO PTT hattını arayarak, sorgulama yapabiliyorlar.

TC İle PTTKart Bakiye Sorgulama

PTT müşterisi olanların PTT matikler’den para çekme, fatura ödeme, para gönderme vb. işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak tanıyan PTT kart kullanıcıları; PTT Bank ya da PTT Matik uygulamasını akıllı telefonlarına Google Play Stor ya da Apple Stor üzerinden indirip, hesaplarına para yatırılıp yatırılmadığını öğrenebiliyorlar.

PTT Kart sahipleri; mobil bankacılık kullanarak, para gönderme, bakiye sorgulama vb. birçok bankacılık işlemlerini de gerçekleştirebiliyorlar.

vatandaşlar; 444 1 788 ALO PTT hattını arayıp, müşteri temsilcisine bağlanabiliyor; TC kimlik no bilgilerini müşteri temsilcisi ile paylaşıp, hesaplarına para yatırılıp yatırılmadığını öğrenebiliyorlar.

Benzer Konular >>>>> PTT Yardım Parası Sorgulama T.C. No ile E-Devlet Sorgulaması

PTTKarta Para Yatmış mı? Nasıl Öğrenebilirim?

PTTKart kullanıcıları; ALO PTT hattını aradıklarında müşteri temsilcisine direk bağlanarak, kart bakiyelerine dair müşteri temsilcisinden bilgi alabiliyorlar.

Alternatif olarak, birtakım tuşlamalar yaparak da kart bakiyelerini öğrenebiliyorlar.

Kart bakiyenizi sorgulamak için 44 1 788 telefon numarasını aradıktan ve yönlendirme sesi sizi karşıladıktan sonra önce 1, daha sonra da 2 tuşuna basmalısınız!

Böylelikle müşteri temsilcisine bağlanmadan, kartınızdaki mevcut bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

PTTBank ya da PTTMatik uygulamasını telefonunuza indirerek de sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Para Sorgulama Telefon Numarası

TC kimlik numarası bilginiz ile hesabınıza para yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için 44 1 788 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yani PTTKart kullanıcısı olmasanız dahi, adınıza para yatırılıp yatırılmadığını bu numarayı arayarak, hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama E-Devlet

TC Vatandaşları; PTT hesaplarına para yatırılıp yatırılmadığını e-devlet platformu üzerinden de sorgulayabiliyorlar.

Bu noktada vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/ptt-pttbank-internet-bankacl-hesap-hareketlerinin-grntlenmesi-3265 linkine tıklamaları gerekiyor.

Ancak bu link üzerinden sorgulama yapmayı düşünen kişilerin mutlaka PTTKart sahibi olmaları da gerekiyor.

Yani PTTKart kullanmayan kişiler; bu link üzerinden sorgulama yapamıyorlar.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın, belediyelerin ya da diğer kurumların sosyal yardımlarına başvuran, sosyal yardım başvurusu kabul edilen kişiler; PTT hesaplarına paranın yatırılıp yatırılmadığını ise PTT kurum ödemeleri sorgulama sayfası üzerinden görüntüleyebiliyorlar.

Yani SGK, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, TC Vakıflar Genel Müdürlüğü vb. kurumlar tarafından sosyal yardım parasının hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını da e-devlet üzerinden öğrenebiliyorlar.

Yardım ödemelerini sorgulamak isteyen vatandaşların ise https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama linkini tıklamaları gerekiyor.

Sosyal yardımlara başvuran ve başvuruları kabul edilen kişiler; TC kimlik no bilgileri ile ödeme sorgulama işlemini e-devletten gerçekleştirebiliyorlar.

PTTKart kullanan müşterilerin yanı sıra PTT müşterisi olmayan vatandaşlar da kimlik numaraları üzerinden yapılan kurum ödemeleri bilgisine bu link üzerinden erişebiliyorlar.

SMS ile PTT Bakiye Sorgulama

PTT Kart bakiye sorgulama işlemi, ne yazık ki SMS ile yapılamıyor.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım