single-image

SED başvurusu ‘SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi’ ne demektir, ne anlama geliyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın vermiş olduğu desteklerde başvurular Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) üzerinden yapılıyor. SED başvuruları ise e-devlet Kapısı’ndan alınıyor. SED başvurusu yapılmasının ardından sistemde görülen ‘SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi’ ibaresinin anlamı başvuru sahipleri tarafından merak ediliyor.

Hükümet Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşların ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda görevlendirilen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşları veya aileler, tespit ederek gerekli şartları taşımaları halinde istenen destek türünü kendilerine sağlıyor.

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek

SED başvuruları genel olarak e-Devlet Kapısı’ndan gerçekleştiriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği şartları taşıyan tüm vatandaşlar SED desteklerinden faydalanabiliyor. Devlet desteği ödeme tutarları genel olarak memur maaş katsayısının artışına bağlı olarak belirlenirken SED başvurusu istenirse İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine şahsen yapılabilir, istenirse dilekçe yoluyla da yapılabilir. Çoğunlukla başvurular, e-Devlet üzerinden elektronik ortam üzerinden alınmaktadır.

‘SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi’ ne demek?

SED başvuru yapıldıktan sonra başvurunun değerlendirmeye alınma süreci başlatılıyor. Bu süreç sonrasında başvuru sahibi kontrol panelinde ‘SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi’ ibaresini görebiliyor. Bunun anlamı ise söz konusu destekten yararlanılamayacağı anlamı çıkarılıyor.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım