single-image

TOKİ 499 ARSA BAŞVURU EKRANI 2022: TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, arsa fiyatları ne kadar?

TOKİ arsa başvuruları ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 ilde TOKİ’ye ait olan 499 arsayı satışa çıkardı. İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da bulunduğu 40 ilde 499 arsa satışı, açık artırma usulü ve online olarak yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, TOKİ 40 ilde 499 arsa satışı başvuru şartları ve arsa fiyatlarını merak ediyor. Peki, TOKİ arsa başvurusu nasıl ve nereden yapılır, başvuru şartları neler, arsa fiyatları ne kadar? İşte, TOKİ arsa başvuru ekranı ve detaylı bilgiler…

TOKİ 499 ARSA BAŞVURU EKRANI 2022: TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, arsa fiyatları ne kadar?

TOKİ, ucuz arsa satışı ile hem yatırım hem de konut inşa etme imkanı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda 40 ilde TOKİ’ye ait olan 499 arsa online ve açık artırma usulü ile satışa çıkarıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından satılacak arsalar, tapu ve KDV masrafından muaf olacak. Ucuz arsa fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar ise ”TOKİ arsa başvurusu nasıl ve nereden yapılır, başvuru şartları neler, hangi illeri kapsıyor?” sorusuna yanıt aranıyor. İşte, 2022 TOKİ 40 ilde 499 arsa satışı başvuru şartları, illeri ve arsa fiyatları hakkında merak edilenler…

40 İLDE 499 ARSA SATIŞI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

TOKİ 40 ilde 499 arsa satışı başvuru tarihleri, şartları, illeri ve taksitleri ile ilgili tüm detaylar şöyle;

Sosyal Yardım Haberleri

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ARSA SATIŞI AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 ilde 499 arsa satışı ile ilgili olarak “Bu kampanyanın vatandaşımızı çok çok olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut değil, aynı şekilde arsa projemiz var. 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş, ‘Ben kendim yapacağım’ diyorsa onlara da ‘Buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin’ diyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Yardım Haberleri

TOKİ ARSA SATIŞI TAKSİTLERİ NASIL OLACAK?

40 ilde 499 arsa, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çevrim içi ve açık artırma usulü ile satışa sunulacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) iştiraki olan Emlak Yönetim Müzayede’nin internet sayfasındaki bilgilere göre, Bakanlığın 40 ilde satışa sunacağı arsaların ödemesi yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vadeyle yapılacak.

Arsa satışları, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım