single-image

TOKİ BAŞVURU SORGULAMA 🏡 | TOKİ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? – TOKİ kura ne zaman?

Milyonlarca dar gelirli vatandaşın ev sahibi olma hayalini gerçekleştirecek Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde başvuru yapan kişiler, başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Kura çekimiyle birlikte açıklanacak sonuçlar için arama motorlarında araştırılan TOKİ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? – TOKİ kura ne zaman? sorularının cevabını haberimizde derledik…

TOKİ BAŞVURU SORGULAMA 🏡 | Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde geri sayım devam ediyor. 500 bin konut ve 250 bin konut arsası satışının yapılacağı projede emekli, genç ve engelliler için ayrıca kategori açılırken başvuru yapan vatandaşlar kura çekiminin ne zaman yapılacağını araştırıyor. İşte TOKİ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? – TOKİ kura ne zaman? sorularının cevabı…

Sosyal Yardım Haberleri

TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Düşük ve orta gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ sosyal konut projesinde Başkan Erdoğan’ın detayları açıklamasının ardından başvurular başladı. Daha ilk günlerden milyonlarca başvuru yapılan projede başvurular 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlayıp 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek. E DEVLET Başvuruları ise 28 Ekim 2022 tarihinde sona erecek. Konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. (Hak sahiplerinin konut tipleri ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek olan “Konut Belirleme Kurası” ile belirlenecektir.)

Sosyal Yardım Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı bir canlı yayın programında TOKİ başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOKİ KURA NE ZAMAN?

Bakan Kurum 2022’nin kasım ayında etap etap başlayacak kura çekiminin 2023 mart ayında tamamen sonlanacağını bildirdi. Kura çekilişinin 2023 Mart ayında sonlanmasıyla TOKİ sosyal konut başvuru ücretini yatıran vatandaşlara kura çıkmaması halinde, 500 lira olan ücret IBAN aracılığıyla ödenebilecek. Diğer taraftan ödemeler, ATM aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek. Yatırılan 500 TL’lik ücret, kura sürecinin tamamlanması sonrasında eğer kişiye kura isabet etmemişse belirtilen IBAN adresine iade edilecek.

Sosyal Yardım Haberleri

2022 TOKİ KAÇ VADE YAPILIYOR?

TOKİ’nin resmi site sinde yer alan bilgiye göre, konutlar, %10 peşin 240 ay (20 yıl) vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ; Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

TOKİ PEŞİNAT NE KADAR?

TOKİ başvuru işlemlerinin başlayacağı tarih 14 Eylül Çarşamba günü başladı.

Sosyal Yardım Haberleri
  • Başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden yapılacak.
  • Bankaya başvuru ücreti ödenecek.
  • Kura çekimi beklenecek.
  • Kurada isminizin çıkmaması halinde başvuru ücreti iade edilecek.

TOKİ için başvurular evin bulunduğu il ve ilçedeki Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilir. Sosyal konutlar için bir haneden tek başvuru alınabilecek.

TOKİ’nin eski projelerinde 2+1 ile 3+1 konutların fiyatları 163 bin liradan başlıyordu. En düşük taksit ise 1442 lira olarak belirlenmişti. Ev sahibi olmak isteyenler için yüzde 25’e kadar peşinat ve 240 aya kadar vade seçeneği de bulunuyor.

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım