single-image

Tüm öğrencilere 1420 lira SED yardımı veriliyor! İşte öğrenci SED yardım parası başvurusu

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında da para yardımı yapılıyor. Çocuğu okula giden ailelere destek olmak amacıyla verilen para yardımından pek çok öğrenci yararlanıyor. İşte, öğrenciye yardım parası için başvuru detayları…

Öğrencilere her sene olduğu gibi 2022-2023 eğitim öğretim yılında da para yardımları gerçekleştiriliyor. SED, Kaymakamlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen para yardımları aileler ve öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor.

Devlet tarafından gerçekleştirilen şartlı eğitim yardımı SED olarak bilinir. Eğitim gören çocuklara verilen SED yardımları her sene Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılmaktadır. 2022 yılında okuyan çocuklara verilen SED yardımı 1300 liradır.

Eğitim gören çocuklara devlet tarafından sağlanan para yardımları sadece burs, kaymakamlık yardımı, SED yardımı ve KYK bursu ile sınırlı kalmayıp; Vakıflar, Dernekler, iş insanları ve holding sahipleri tarafından da verilmektedir.

Öğrenci Para Yardımı Nedir?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Aile ve Sosyal Hizmetler tarafından maddi durumu elverişsiz ailelere verilen eğitim desteği ödemeleri her yıl gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere verilen bu para yardımları aylık veya 2 aylık olarak ödenmektedir. Devlet tarafından gerçekleştirilen eğitim yardımları; kırtasiye yardımı, şartlı eğitim yardımı, barınma yardımı, kıyafet yardımı, kitap yardımı ve barınma yardımı olarak verilmektedir.

Öğrenciye Para Yardımı Nasıl Alınır?

Okuyan öğrenciye her sene verilen eğitim yardımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Öğrenci yardımı parası almak için bulunduğunuz il veya ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir.

Maddi durumu elverişsiz olan ailelere verilen Sosyal Ekonomik Destek (SED) yardımı eğitim hayatına devam eden ilkokul, ortaokul, ortaokul ve üniversite öğrencilerine gerekli koşulları sağlamaları halinde verilmektedir.

Öğrenciye Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık binalarında yer alan Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile verilen yardımlardan yararlanmak için ailelerin bizzat başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ailenin eğitim yardımı talebi için kimlikleri ile beraber gelmeleri lazımdır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gelmeden önce aşağıda yazılı belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

• Hem sizin hem öğrencilerin kimlik kartları
• Sağlık raporu
• Öğrenci belgesi
• Hane yaşayan herkesin kimlik fotokopisi
• Fakirlik kağıdı
• Ev kira ise kira sözleşmesi

Yukarıda yazılı olan belgeler ile başvurduktan sonra başvurusu kabul edilen öğrencilere 1300 lira yardım parası 1 yıl süresince PTT şubelerinden çekilebilmektedir.

E-Devlet Öğrenci Yardım Parası Başvurusu

Öğrenci yardım parası başvuru işlemleri E-Devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Eğitim yardımı talebi E-Devlet sistemi üzerinden sadece şehit/gazi ve

vazife malullerine yapılmaktadır. 1 defa verilen bu yardıma başvuruda bulunmak için;

• E-Devlet giriş yapınız
• Arama kısmına Eğitim Öğretim Yardım Talebi yazın
• Açılan sayfada kimlik bilgilerini göreceksiniz
• Talep türünü seçiniz
• Talep türünü seçtikten sonra Başvur linkine tıklayınız

Yardım talebinizi onaylandığında ilköğretim için 1181 TL, lise için 1300 TL Üniversite öğrencileri için ise 1420 TL olarak yardım yapılacaktır.

2 Comments
  1. Gözlem 3 ay ago
    Reply

    Cocuklar için eğitim parası

  2. yeter cuhacı 1 ay ago
    Reply

    kızım için okul desteği talep ediyorum

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım