single-image

Yeni Yardım Evden İş Fikirlerim programı ile öğrencilere 1611 TL destek! Evden İş Fikirlerim programı kimler başvurabilir, başvuru şartları neler?

Devlet tarafından öğrencilere birçok maddi destek sağlanıyor. Evden İş Fikirlerim programı ile ise öğrencilere 1611 TL veriliyor. Bu programa başvurabilmek için ailenin sosyoekonomik durumu ile ailede bulunan öğrenci sayısı dikkate alınıyor. Finansal destek programına başvurmak isteyen öğrenciler, “Evden İş Fikirlerim programına kimler başvurabilir, şartlar neler?” gibi aramalar yapıyor. İşte, 1611 TL destek programından faydalanmak isteyenlerin merak ettiği tüm detaylar…

Evden İş Fikirlerim programı ile öğrencilere 1611 TL destek! Evden İş Fikirlerim programı kimler başvurabilir, başvuru şartları neler?

Bir yandan okuyup diğer yandan evden para kazanmak isteyen öğrencilere, “Evden İş Fikirlerim” programıyla maddi destek sağlanıyor. Bu program öğrencilere, evden paketleme yapma, grafik ve web sitesi tasarımı, kurgu-montaj ve fotoğrafçılık gibi alanlarda evden çalışarak para kazanma imkanı sağlıyor. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) olarak bilinen eğitim desteğine başvurmak isteyenler, e-devlet üzerinden programa başvurmaları gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca verilen desteğin detayları merak konusu oldu. İşte SED Evden İş Fikirlerim başvuru detaylar…

EVDEN İŞ FİKİRLERİM PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri SED yardımına başvurabiliyor. Öğrencilerin 1611 TL evden iş fikirlerim programına başvurabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru adresine girmeleri gerekiyor. Peki, 1611 TL destek kimlere veriliyor?

EVDEN İŞ FİKİRLERİM BAŞVURU ŞARTLARI

Bu finansal programına başvurularda, ailenin sosyoekonomik durumu ile ailede bulunan öğrenci sayısı dikkate alınıyor. Başvuru yapanlara, her üç ayda bir mali durum kontrolü yapılacak ve buna göre 1611 TL destek sağlanacak. Başvuru yaparken belirtilen IBAN numarasına destek ödemesi yatırılacak. Destek ödemesinin illa banka hesabından alınması gerekmiyor, PTT’den de ödemelerini alabilirler.

SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK HİZMETİ (SED) NEDİR?

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti, ekonomik yoksulluk içinde olan ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere verilen geçici ekonomik destektir. Evden İş Fikirlerim destek paketi ise SED Hizmeti içinde yer almaktadır.

1611 TL Evden İş Fikirlerim yardımına başvurmak isteyenlerin, önce e-Devlet kapısından ‘Sosyal Yardım Desteği’ şeklinde arama yapmaları ve gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir.  Peki, SED hizmetinden kimler yararlanabilir? 

  • Haklarında bakım tedbiri kararı verilerek sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan ve desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları yanına verilebilecek çocuklar.
  • Ekonomik yoksunluk nedeniyle, desteklenmedikleri takdirde korunmaya muhtaç duruma düşecek olanlardan haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın sosyal ve ekonomik destek hizmetinden yararlandırılarak ailesi veya yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar.
  • Bakım tedbir kararlı iken yaş sınırlarını tamamlamaları nedeniyle, sosyal hizmet kuruluşlarından veya koruyucu aile yanından ayrılanlardan iş ve meslek edinme kursuna veya eğitimlerine devam eden veya bir iş ve meslek sahibi olamayıp desteklenmedikleri takdirde muhtaç duruma düşecek olan gençler.
  • Olağanüstü bir felaket, tabii afet, hastalık veya kaza geçirerek belirli bir süre kendisinin ve geçindirmekle yükümlü bulunduğu aile fertlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanların çocukları ile hayati tehlike arz eden ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden kişilerin çocukları

Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Benzer İçerikler

Diğer Güncel

İşte Kaymakamlıkların Verdiği Tüm Maddi Destekler! Siz de Bunlara Başvurup 6000 Lira Alabilirsiniz

single-image

Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmayı amaçlayan kaymakamlıklar, farklı kalemlerde 6000 liraya varan maddi destek sağlayacağını açıkladı.

deste

Sosyal devlet anlayışını sağlamaya çabalayan kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli alanlarda maddi yardım veriyor. Sosyal yardım kapsamı altında; gıda, eğitim, barınma, sağlık, yakacak ve giyecek ürün desteği gibi maddi destekler ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletiliyor. Ülkemizde yaşayan ve Türk vatandaşı olan yardıma muhtaç ailelere, tüm kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çeşitli yardımlar yapılıyor. Halk arasında kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu yardımlara başvurmak için bazı şartların karşılanması gerekiyor. 6000 lirayı aşan bu yardımlardan milyonlarca vatandaş yararlanabiliyor.

KAYMAKAMLIK SOSYAL YARDIMLARI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilsin diye kaymakamlıklar tarafından çok sayıda sosyal yardım verilmektedir. İhtiyaca yönelik…

Daha Fazla Görüntüle
Diğer Güncel

Kaymakamlık Yardımına Başvuru Yapma 2022

single-image

Her yıl ihtiyaç sahiplerine verilmekte olan yardımla ilgili vatandaşlar merak içindedir. Makalemizde 2022 yılı için Kaymakamlık yardımıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Yardıma ihtiyacı olan aileler ve kişiler için Kaymakamlık yardım yapmakta ve insanlarda bu konu için nasıl başvuru yapılacağı konusunda araştırmalara yapmaktadır. Kaymakamlık yardım başvurusu nasıl yapılır? Sorusu için kişinin şahsen gidip başvuru oluşturması gerekmektedir. Eğer evliyseniz eşlerden yalnızca birinin başvuru yapması yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında size verilen formun eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Kaymakamlık yardım formu her kaymakamlık için farklılık gösterse de genel olarak kolay şekilde doldurularak başvurunuz alınmaktadır. Kaymakamlığa bırakılan bu başvuru formu sonrasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı diğer işlemleri ve incelemeleri yapmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Şartlı eğitim yardımları, şartlı sağlık yardımları, dul maaşı, yaşlılık maaşı, engelli maaşı, öksüz – yetim maaşı, asker yakın aylığı, kömür yardımı, elektrik yardımı, para yardımı, kira yardımı gibi yardımların tümü kaymakamlık yardımları nelerdir? Sorusunun yanıtıdır….

Daha Fazla Görüntüle
Tüm Hakları Saklıdır... Copright 2022 | Sare Web Tasarım